Ján a Daniela Molnárovci, Devínska cesta 16, 841 04 Bratislava

------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Kancelária Prezidenta SR                                                         V Bratislave: 30.1.2001

Štefánikova ul.

Bratislava

 

 

 

Vec: Žiadosť o prijatie

 

            Vážený pán prezident,

            obraciame sa na Vás ako na prezidenta všetkých občanov Slovenskej republiky v duchu tradičného pohľadu na jednu zo základných funkcií prezidenta: funkciu humanitnú, lebo si myslíme,  že tam kde niet pomoci a pácha sa krivda na občanovi z dôvodov nedokonalého systému, mal by pomôcť osobne prezident. Kedže sme sa dostali do stavu krajnej núdze a každým dňom máme byť vysťahovaní na ulicu aj s dvomi maloletými deťmi - z dôvodov porušovania zákonnosti zo strany štátu a dôkazy Vám chceme osobne predložiť, myslíme si, že len Vy a jedine z Vášho postu je možné urýchlene dať veci na správnu mieru. Preto Vás prosíme, aby ste nás urýchlene prijali i keď vieme, že Vaše štátnické povinnosti Vám zaberajú veľa času, ale opäť sa odvolávame na tradíciu: „aj kráľ si vždy našiel čas na vypočutie svojich poddaných, aby zistil ako funguje spravodlivosť za hradnými múrmi a pomohol ukrivdeným“.

 

            Generálna prokuratúra zistila, že v roku 1997 vyšetrovateľ konal nezákonne a náš podnet z podozrenia spáchania trestného činu podvodu, v ktorom nám bola spôsobená škoda za vyše 4,4 milióna korún odložil. Týmto dovolil odporcom naďalej používať náš majetok a zabránil nám vytvárať podnikateĺský zisk a následkom toho sme nemohli splácať svoje úvery. Vyšetrovateľ ich doposiaľ neobvinil za podvod spáchaný organizovanou skupinou, podľa nášho názoru preto, lebo hlavný aktér je alebo bol v rokoch 1997 dôstojníkom SIS, ktorý zneužil právomoc verejného činiteľa a zosnoval a zorganizoval podvod, v ktorom sa iní obohatili na náš úkor. Korešpondencia s Generálnou prokuratúrou naberá na počte listov  ako aj korešpondencia s Ministerstvom vnútra a Okresným úradom vyšetrovania v Lučenci má tiež uctyhodný počet listov. Všetko však ide veľmi pomaly a čas hrá proti nám, príčina sa zľahčuje a následok príčiny sa nedá zastaviť.

 

            Príčina ostala nepotrestaná a následok príčiny ostal nevyrovnaný. Následkom tejto príčiny sme sa dostali z finančnej núdze do krajnej núdze a  teraz v zimnom období k 1.2.2001 nám plynárne odpoja dodávku plynu z dôvodov nezaplateného plynu a celá rodina ostane bez tepla. Kedže máme dve maloleté deti (5 ročný Michal a 10 ročná Otília) ohrozuje sa aj ich zdravie.To ale nie je dôvod prečo sa na Vás obraciame, to je len začiatok.

 

            Následkom  príčiny, že vyšetrovateľ nechal odporcov používať i naďalej náš majetok,  čím nám bolo zabránené vytvárať podnikateľský zisk,  sme nesplatili niekoľko úverov a následkom tejto príčiny  sa pravdepodobne v krátkom čase dostaneme do „vyhnanstva“, lebo Slovenská sporiteľňa dala dlh vymáhať exekučne.

 

            Exekútor JUDr. Ján JONATA vydal exekučný príkaz na odpredaj nášho rodinného domu a vyzval nás k vysťahovaniu.

           

            Kde máme ísť bývať?

            S takouto tragédiou by sme sa možno časom vedeli vyrovnať - keby bola spravodlivá, ale my máme dôkazy o tom, že opäť ide o nezákonnú „hru“.

 

            Podotýkam, že rodičovský dom v roku 1943 postavil môj dedko Gustáv Svoboda, významný český činiteľ, priateľ prezidenta Masaryka, ktorý musel za tragických udalostí opustiť navždy Slovensko z dôvodov „Čechománie“ v 50-tich rokoch. Otec Koloman Molnár na protest proti „Čechománii“ odovzdal stranícku legitimáciu a od tej doby rodičia pociťovali neustále útoky so strany Štb.  Otec bol stavebný projektant a učiteľ na Strednej stavebnej škole v Bratislave a autor  vynálezov, v ktorých využíval slnečnú energiu.

 

            Nechce sa nám veriť, ale dôkazov máme stále viac a viac, že to čo sa okolo nás deje, nie je náhoda. Je to krivda najväčšieho zrna a vizitka bezprávneho štátu.

 

            Preukázateľne nám druhí bránia v podnikaní,  čo dokazujú rozsudky (bol vynesený rozsudok, že LC print Lučenec nám dlhuje 4,4 milióna korún, pohľadávka je však nedobytná, lebo firmu zavčasu vytunelovali, polícia nekoná a koná nezákonne, čo zistila aj Generálna prokuratúra) a my poctiví občania musíme znášať  dôsledky konšpirácie, musíme žiť dlhodobo v krajnej núdzi a dokonca nás teraz idú vysťahovať na ulicu.

 

            Máme vážne výhrady k právnemu systému a to v tom, že sa nedajú do jedného konania spojiť veci občianskoprávne, obchodnoprávne a trestnoprávne a  následkom toho sa nemôžu navzájom riešiť prípady, ktoré sú hlboko zakonšpirované. Neexistuje mechanizmus, ktorý by umožnil, aby naša nedobytná pohľadávka vo výške 4,4 milióna korún prešla na našich veriteľov a vyrovnala naše záväzky. A to je nespravodlivé. Nám dlhujú viac ako sú naše záväzky, ale  tí čo nám dlhujú, sú eseróčky, ktoré sa dajú vytunelovať a ich pohľadávky sa stávajú nedobytnými a keďže  my sme fyzické osoby, náš majetok je ľahko dobytný - príčina ostáva nepotrestaná a následok príčiny nesie všetky následky. To je nespravodlivé!

 

            Kedže cítime diskriminačný rozdiel medzi eseróčkami a fyzickými osobami, sme nútení sa obrátiť jednak na Ústavný súd, čo nám zrejme nepomôže, ale obrátime sa aj na medzinárodné súdy a spoločenstvá. Dlžník - majiteľ s.r.o. ručí len 200 000 Sk a fyzická osoba celým majetkom - diskriminačné.

 

            V našom prípade je to však inak, pre lepšiu zrozumiteľnosť uvádzame náš prípad bez mien v skratke: Občan X sa dopustil podvodu pričom mu pomáhali „jeho kumpáni“ a získal majetok občana Y. Polícia nekoná i napriek tomu, že súd v občianskoprávnom konaní potvrdí, že občan X spôsobil škodu občanovi Y vo výške 4,4 mil. Sk, ktoré občan Y zase dlhuje banke. Občan X i napriek súdnemu zákazu -predbežnému opatreniu súdu rýchlo odpredá majetok zo svojej s.r.o. do jeho novej s.r.o.“plus“ a vyhlási, že povinná s.r.o. už nemá majetok. Polícia opäť nekoná. Banka na občana Y pošle exekútora, ktorý za 50% cenu trhovej hodnoty  domu ho odpredá a „vyhodí“ občana Y aj s rodinou na ulicu. Občan X sa smeje ďalej, lebo mu ostalo nielen 4,4 milióna korún, ale nič sa mu nestalo a navyše cez priateľa odkúpil od občana Y aj jeho dom. Teraz je občan Y tak chudobný a v stave bezdomovca, že občan X správne usudzuje, že nebude schopný odporu. Prejde pár rokov a celá vec splynie s časom. Je to ako rakovina, lebo občan X s jeho kumpánmi si vyhľadajú ďalšiu obeť a tak stále dokola. A tak nadobudne toľko peňazí, že si dovolí aj malé pozornosti pre vyšetrovateľa, prokurátora, sudcu a ak treba aj pre nejakého politického lídra, ktorý to zase vybaví s SIS alebo v iných štruktúrach. Občan Y aj so svojou rodinou sa takto umelo dostal z pozície priemerného občana do pozície bezdomovca s „označením“ neprispôsobivého občana. Len ako to už v rozprávkach býva, príde čas, že títo „bezdomovci“ sa spoja a kruto, veĺmi kruto sa pomstia. Tomuto procesu sa od večnosti hovorilo „revolúcia“.

 

            Máme dôvodné podozrenie, že všetko je odplata za náš svetonázor a snahu hovoriť o novom modele štátu tretieho tisícročia, ktorý prezentujeme aj na internete: http://www.vyber21.sk/hnutie21 ako aj za našu oprávnenú sťažnosť proti Slovenskej republike, ktorú sme podali do Strasburgu 11.júna 2000 a ktorá bola zaregistrovaná 16. augusta 2000 a týka sa Slovenskej sporiteľne za prieťahy v konaní, ktorými nám bolo zabránené spravodlivé súdne rozhodnutie o veci. Tento nový stav, že Slovenská sporiteľňa nám ide „rýchlo“ ešte pred rozhodnutím nášho podnetu podaného na Krajskom súde v Bratislave a rozhodnutím sťažnosti v Strasburgu zobrať „strechu nad hlavou“ budeme musieť aj my rýchlo oznámiť tomuto medzinárodnému súdu, ktorý sa zaoberá porušovaním základných ľudských práv a slobôd. To, že ide o úmysel poškodiť nás, dokazujú aj ďalšie skutočnosti, nakoľko táto exekúcia je nezákonná, podali sme námietku priamo u exekútora, ktorá nebola akceptovaná. Podaná žiadosť na súd o vydanie predbežného opatrenia, aby sa exekúcia nekonala až do doby právoplatného rozhodnutia o veci – je doposiaľ  ignorovaná a taktiež podaný Podnet na Najvyšší súd SR o rozhodnutie o veci je do dnešného dňa nevybavený.

 

           

Vážený pán prezident,

            kedže sme sa ocitli v krajnej núdzi a máme dôkazy o nezákonnosti polície (vyšetrovateľa) potvrdené aj Generálnou prokuratúrou a v našich veciach sa nekoná, o čom svedčí aj sťažnosť voči Slovenskej republike podaná do Strasburgu, prosíme Vás, aby ste nás osobne prijali najneskoršie do 7 dní, aby sme Vám mohli osobne ukázať množstvo dokumentov, ktoré sa nedajú v tomto liste ani len popísať a ktoré Vás presvedčia, že sme v práve, že voči nám sa koná hrubá nespravodlivosť a sme presvedčení, že  Vy - z Vášho postu - môžete urýchliť výkon spavodlivosti a zastaviť naše „vyhadzovanie“ na ulicu.

 

            V závere nám dovoľte jednu poznámku, ktorú v žiadnom prípade neberte ako vyhrážku alebo donucovanie, ale ak sa veci nevyriešia v náš prospech do 7 dní, napíšeme nielen do Ženevy, aby prišla komisia prešetriť celú udalosť, ale ak nás exekútor v najbližšícjh dňoch bude chcieť vysťahovať, tak využijeme naše ústavné právo a postavíme sa celá rodina na odpor a zahájime hladovku. Samozrejme pred tým usporiadame tlačovú konferenciu a písomne informujeme o tomto liste aj všetky médiá.  Verte nám, po rokoch prenasledovania, radšej zomrieme v boji ako sa necháme doživotne utláčať a nehorázne barbarsky vykorisťovať!

 

 

 

 

 

    Ján a Daniela Molnárovci, rodičia                                          Michal a Otília, deti

 

 

 

Príloha: Vyrozumenie zo Strasburgu

              Na internete: http://www.vyber21.sk/zaloba

 

 

 

 
MIMOVLÁDNA ORGANIZÁCIA

ZÁCHYTNÁ SIEŤ PRE PRÍPADY

PORUŚENIA ĽUDSKÝCH PRÁV  

Solidarita

 
 

 

 

 

 

 

 


Devínnska cesta 16, 841 04 Bratislava, Tel., fax : 07/721947,  mobil.: 0904644593                                 

 

                                                                       V Bratislave: 19.4.2001

 

        Vážený pán

            Rudolf Schuster

            prezident Slovenskej republiky                     

            Štefánikova ul.

            Bratislava

 

Vec:   Výročná správa o stave spoločnosti v oblasti diskriminácie a dodržiavania               ľudských práv a slobôd, občianskych a politických práv

 

            Vážený pán prezident,

            v úvode nám dovoľte čo najsrdečnejšie Vás pozdraviť a zaželať Vám veľa úspechov vo Vašom osobnom živote ako aj množstvo tvorivej invencie vo Vašej ušľachtilej práci ako reprezentanta vôle občanov vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky.      

            V prílohe Vám zasielame brožúrku ĽUDSKÉ PRÁVA & SOLIDARITA, ktorá vznikla na základe požiadavky skupiny občanov, ktorí pociťujú potrebu venovať viac pozornosti ľudským právam a ich ochrane a za týmto účelom založili občianske združenie Solidarita.

            Podľa stanov bude združenie ako mimovládna občianska organizácia každoročne zasielať prezidentovi Slovenskej republiky správu o stave spoločnosti v oblasti diskriminácie a dodržiavania základných práv a slobôd v Slovenskej republike podľa zistení a monitorovaní poznatkov prichádzajúcich od občanov, ktoré spracováva legislatívna sekcia združenia.

            V prílohe Vám zasielame Stručnú správu o stave spoločnosti v oblasti diskriminácie občanov z hľadiska rozporu so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv ako aj Legislatívny návrh, Odporúčanie pre Národnú radu SR, aby v roku 2001 prijala zákony na ochranu občanov proti diskriminácii a zákony na zosúladenie právneho stavu so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv.

            Uvítali by sme Vaše písomné stanovisko, či ste ochotný akceptovať naše zistenia a príjmete či nepríjmete k ďalšiemu konaniu naše pripomienky k výkonu základných ľudských práv a slobôd, občianskych a politických práv.

            Naša organizácia si dala za prvoradý cieľ propagovať a uviesť do života Všeobecnú deklaráciu ľůdských práv, ktorú prijala OSN a z celkového počtu 87 štátov, ktoré sa prihlásili k uvedenému paktu alebo ho ratifikovali, 43 z nich prijalo oprávnenie spomínaného výboru zaoberať sa jednotlivými sťažnosťami, nakoľko Slovensko medzi týmito štátmi zatiaľ nie je!

            Vyplývajúc zo stanov bude naša organizácia monitorovať porušovanie základných ľudských práv a slobôd, občianskych a politických práv a vytvárať podmienky pre negáciu následkov okrem iného aj zriadením humanitnej poisťovne, ktorá by mala kompenzovať následky vzniknuté z porušovania základných ľudských práv a slobôd, občianskych a politckých práv.

            Kedže táto činnosť si vyžaduje financie na pokrytie režijných nákladov ako aj na rozvojovú činnosť, vedeli by sme tieto financie zabezpečiť s Vašou pomocou, nakoľko máme  podaných niekoľko konkrétnych žalôb na slovenských súdoch, napríklad Žaloba proti Slovenskej poisťovni a.s. o 28 miliónov korún za porušenie základných občianskych a politických práv, proti Slovenskej sporiteľňi a.s. o 7 miliónov korún tiež za porušenie základných občianskych a politických práv. Vašu pomoc si predstavujeme v dohliadnutí prostredníctvom Vášho úradu na spravodlivý priebeh týchto pojednávaní, aby nedošlo k zbytočným prieťahom v konaní, k nezákonným ovplyvňovaniam a v pomoci v rámci iných prípadov mimosúdneho vyrovnania, nakoľko sa jedná o závažné prípady porušenia základných ľudských práv a slobôd, občianskych a politických práv, ktoré s plynutím času a neodôvodnenými prieťahmi v konaní môžu uškodiť integračným snahám Slovenskej republiky. Veríme, že nás osobne príjmete a takto nás morálne podporíte v našom úsilí vybudovať právny štát, v ktorom by sa občania cítili bezpečne a šťastne.

            Na záver nám dovoľte ešte raz čo najsrdečnejšie Vás pozdraviť a vysloviť vieru, že ako reprezentant vôle občanov vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky urobíte kroky v tejto u nás najviac zaznávanej, ale najviac potrebnej oblasti občianskeho  a politického zrenia spoločnosti - boja za dodrřiavanie ľudských práv a slobôd, občianskych a politických práv.

 

 

 

 

                                                                                   Ján a Daniela Molnárovci

                                                                                   zakladatelia

 

Príloha: Brožúrka

              Správa o stave spoločnosti

           

 

 
MIMOVLÁDNA ORGANIZÁCIA

ZÁCHYTNÁ SIEŤ PRE PRÍPADY

PORUŚENIA ĽUDSKÝCH PRÁV  

Solidarita

 
 

 

 

 

 

 

 


Devínnska cesta 16, 841 04 Bratislava, Tel., fax : 07/721947,  mobil.: 0904644593                                 

 

                                                                       V Bratislave: 19.4.2001

 

        Sekcia legislatívy

 

 

            Vážený pán

            Rudolf Schuster

            prezident Slovenskej republiky                  

            Štefánikova ul.

            Bratislava

 

 
Stručná správa

 

o stave  spoločnosti v oblasti diskriminácie občanov

z hľadiska  rozporu so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv

 

I.

Výpis z návrhu zaslaného Komisii OSN pre ľudské práva v Ženeve od skupiny slovenských občanov:

   Navrhovatelia žiadajú týmto Európsku úniu, Organizáciu spojených národov,  európske inštitúcie zaoberajúce sa garantovaním dodržiavania základných ľudských práv a základných práv a  slobôd, občianskych práv a politických práv, aby v čo najkratšej dobe zostavili vyšetrovaciu komisiu a vyslali ju do Slovenskej republiky na prešetrenie podozrenia zo zámerného porušovania základných ľudských práv na občanoch Slovenskej republiky, ktoré sú garantované Ústavou Slovenskej republiky a medzinárodnými dohovormi – Európsky dohovor o ľudských právach a základných slobodách, Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd v znení protokolov č. 3,5 a 8, Dodatkový protokol k Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd:

 

1.     prešetrenie porušovania základných politických práv občanov

2.     prešetrenie násilného bránenia v slobode prejavu občanov

3.     prešetrenie násilného bránenia v hospodárskej súťaži občanov

4.     prešetrenie stavu vecí, ktoré bránia dovolať sa spravodlivosti

5.     prešetrenie diskriminácie sociálne slabších občanov, poctivých a mravných občanov

6.     prešetrenie zločinov proti ľudskosti, ktoré nesú znaky fašizmu a sú prevádzané organizovanou skupinou

7.     prešetrenie podozrenia, že samotná štátna správa, jej orgán SIS, Slovenská informačná služba svojou činnosťou hrubo porušuje vyššie uvedené práva občanov

8.     prešetrenie podozrenia, že všetky  politické zoskupenia v parlamente Slovenskej republiky sú riadené bývalými štruktúrami komunistickej Štb (štátnej bezpečnosti) s cieľom sami seba obohatiť a  ekonomicky zničiť občanov Slovenskej republiky a vedú otvorený a neľútostný boj prostredníctvom štátnych štruktúr SIS, polície, prokuratúry a súdnictva proti každému pokrokovo zmýšľajúcemu občanovi, ktorý sa pokúša využiť svoje ústavné práva a zúčastniť sa politickej súťaže o vstup do parlamentu.

9.     prešetrenie podozrenia, že klamlivou politikou je manipulovaná verejná mienka, prehlbuje sa nezamestnanosť, chudoba a bieda, ktorá zvyšuje sociálne napätie a tým je ohrozená bezpečnosť celej Európskej únie.

10.  okamžitú právnu pomoc pri zastupovaní pred Slovenským súdom hlavne pred prvým pojednávaním v žalobe proti skupine ľudí, ktorí sú podozriví zo spáchania činov vedúcich k hrubému porušovaniu základných ľudských práv a slobôd a to organizovaným spôsobom vrátane príslušníkov polície a prokuratúry, ktorú podali navrhovatelia ako Žalobu za hrubé porušovanie základných ľudských práv na Okresný súd v Lučenci. Pojednávanie sa uskutoční v najbližších dňoch. Bolo by potrebné vzhľadom na neskúsenosť slovenského súdnictva a obhajoby, aby bol na tomto pojednávaní pozorovateľ z OSN a EÚ.

11.  materiálnu a organizačnú pomoc Európskej únie pre slovenských občanov, ktorí sú prenasledovaní, perzekuovaní a neľudsky konšpirovaní štátnym aparátom Slovenskej repuibliky.

 

II.

Objektívny názor navrhovateľov

 

1.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že všetci zamestnaní občania Slovenskej republiky sú diskriminovaní zákonodarnou a výkonnou mocou tým, že zákonodarstvo Slovenskej republiky nedostatočne ochraňuje zamestancov oproti zamestnávateľom pri „vytunelovaní“ firiem a následnom hromadnom prepúšťaní. Táto zákonná medzera sa zneužíva v politickom zápase v boji o regionálnu nadvládu. Majitelia firiem môžu beztrestne firmu „vytunelovať“, čím sa obohatia a môžu následne  hromadne prepúšťat občanov a takto im uberať z ich základného ľudského práva - práva na dôstojný život. Zamestnaní občania sú diskriminovaní aj tým, že žiadna zákonná norma neupravuje povinnosť pre zamestnávateľov, aby bol zabezpečený rast miezd v súlade s priemerom miezd v Európskej únii, čím sa zamestnaní občania dostávajú do kategórie „lacnej pracovnej sily“ až do koca svojho života. Táto diskriminácia priniesla priepastné rozdiely v príjme za vykonanú prácu, ktorá na Slovensku je od životného minima vo výške 3.400.- Sk mesačne pre občanov, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v stave krajnej núdze až po 300.000.- Sk  mesačne pre zamestnancov „menežmentu“ v štátnych podnikoch. Navrhovatelia sú presvedčení, že ak štát určil minimálnu mzdu, mal určiť aj maximálnu mzdu, aby nedochádzalo k diskriminácii jednej skupiny obyvateľov na úkor druhej skupiny obyvateľov.

        600 000 nezamestnaných je dostatočná prezentácia tohto javu.

Alternatíva riešenia: V trestnom poriadku zaviazať orgány činné v trestnom konaní: Pri hromadnom prepúštaní občanov zo zamestnania je polícia povinná bez ohlasovacej povinnosti preskúmať okolnosti vo firme v jednom konaní z pohľadu občianskoprávneho, obchodnoprávneho a trestnoprávneho, či nedošlo k diskriminácii prepustených občanov na úkor obohacovania sa majiteľov alebo menežmentu. Alebo doplniť Občiansky zákonník: Občania majú právo na rast mzdy podľa európskeho priemeru.

2.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že všetci občania Slovenskej republiky sú diksriminovaní zákonodarnou a výkonnou mocou tým, že             zákonodarstvo Slovenskej republiky neumožňuje spájať do jedného súdneho konania veci občianskoprávne, obchodnoprávne a trestnoprávne. Táto zákonná medzera sa zneužíva v politickom zápase, nakoľko pri podozrení z uskotočňovania konšpirácií tajnou službou Slovenskej republiky, ktoré sú prevádzané v súčinnosti a náväznosti porušovania práv, ktoré chráni Občiansky zákonník v súčinnosti s porušovanám práv, ktoré chráni Obchodný zákonník a v súčinnosti s porušovaním práv, ktoré chráni Trestný zákon, nie je možné z vyššie uvedenej príčiny veci „dekonšpirovať“, teda nie je možné takéto konšpirácie odhaliť, potrestať a urobiť zadosťučinenie a nahradiť spôsobenú škodu, lebo náväznosti, súvislosti a postupnosti krokov sa prelínajú v týchto troch oblastiach. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

- Aj v našom prípade sme podali podnet bývalému ministrovi spravodlivosti pánovi Liščákovi so žiadosťou o vytvorenie mimoriadneho senátu, ktorý by mal právomoci riešiť v jednom konaní veci občianskoprávne, obchodnoprávne a trestnoprávne z podozrenia, že inak sa veci nedajú odhaliť, lebo náväznosti, súvislosti a postupnosti krokov sa prelínajú v týchto troch rovinách, v čom sme boli neúspešní, nakoľko pán minister nám oznámil, že naše zákonodarstvo túto možnosť neumožňuje.

Alternatíva riešenia: Zmena myslenia, lineárne myslenie nahradiť syntetickým – všetko so všetkým súvisí, napríklad: v Trestnom poriadku zaviazať orgány činné v trestnom konaní: Závažné prípady a obzvlášť na žiadosť poškodeného sa vždy musia posudzovať súčasne z hľadiska občianskoprávneho, obchodnoprávneho a trestnoprávneho, či nedošlo kombináciou porušenia práva v týchto oblastiach k skrytému a navonok utajovanému porušeniu základných ľudských práv a slobôd.

 

2.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že všetci občania Slovenskej republiky sú diskriminovaní zákonodarnou a výkonnou mocou tým, že zákonodarstvo Slovenskej republiky nepozná ani jeden vykonávací zákon na výkon základných ľudských práv a slobôd.  Táto zákonná medzera sa zneužíva v politickom zápase, nakoľko pri podozrení z porušovania základných ľudských práv a slobôd, ktoré ochraňuje Ústava Slovenskej republiky a obvzlášť článkov o ochrane základných ľudských práv a slobôd,  nie je možné veci vyriešiť, nakoľko nie je žiadna zákonná forma, ktorá by ich dovolila riešiť.   Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

-       Aj v našom prípade, podozrenia z porušovania základných ľudských práv a slobôd sa nemáme o čo oprieť, lebo náš zákonodarný systém nevie vysvetliť pojmy „dôstojný život“ a kedy a za akých okolností dochádza k porušeniu dôstojného života a nedáva možnosť náhrady podľa skutočných škôd, ktoré vznikli s plynutím času v danom priestore a danom ekonomickom prostredí. Náš právny systém nezaväzuje súdy k náhrade škody podľa výšky určenej poškodeným za odobratie práva na dôstojný život s plynutím času a krátením života. Alternatíva riešenia: Rozšíriť Trestný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Na osem až dvanásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto nedodržaním zmluvy alebo iným skresleným hospodárskym výsledkom privodí inému občanovi také ekonomické straty, ktoré s plynutím času privedú poškodeného do stavu krajnej núdze a znemožnia mu využívať jeho základné ľudské práva a slobody. (2) Na desať až pätnásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto týmto spôsobí škodu veľkého rozsahu alebo privodí stav krajnej núdze na viac jako jeden rok. (3) Na dvanásť až sedemnásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto týmto spôsobí škodu značného rozsahu alebo privodí stav krajnej núdze na viac ako päť rokov.

   3. Navrhovatelia spoločne  t v r d i a , že občania, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť a živnosť formou fyzickej osoby v Slovenskej republike sú diskriminovaní  inými občanmi Slovenskej republiky, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť a živnosť formou spoločnosti s ručením obmedzeným, lebo podľa platných zákonov fyzická osoba za svoje záväzky ručí celým majetkom a osoba podnikajúca pod názvom spol. s.r.o. za svoje záväzky ručí len do výšky 100 - 200 tisíc korún. Je to diskriminácia sociálne slabších občanov, ktorí nemajú peniaze na zaplatenie poplatku pre vytvorenie spol. s.r.o. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

- Aj v našom prípade podnikateľ, ktorý bol politicky spriahnutý so stranou „x“ a podnikal pod ochranou spol. s.r.o. zámerne neplatil nájom podnikateľovi „y“, ktorý bol aj predseda politickej strany „z“ a spôsobil mu škodu vyčíslenú v riadnom súdnom konaní vo výške 4,7 milióna korún. Diskriminácia spočíva v tom, že v konečnom dôsledku podnikateľ „x“ zaplatil len 200 tisíc korún a podnikateľ „y“ musel svoje dlhy vyrovnať celým svojím majetkom, prišiel o rodinný dom a trvalým exekučným príkazom na mzdu mu bola doživotne ponechaná minimálna mzda na životné náklady jeho štvorčlennej rodiny  vo výške 3400.- Sk, z čoho sa nedá vyžiť ani jeden týždeň v mesiaci. Je to hrubá diskriminácia s politickým pozadím zlegalizovaná zákonnou formou! Alternatíva riešenia: Rozšíriť Obchodný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv fyzických osôb, napríklad: Majiteľ spoločnosti s ručením obmedzeným ručí celým svojím majetkom za záväzok voči fyzickej osobe.

 

4.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že poctiví občania, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť ako nezávislé a individuálne osoby v Slovenskej republike sú diskriminovaní voči iným občanom Slovenskej republiky, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť  v utajovaných spolkoch a združeniach pod záštitou politických strán a hnutí tým, že zámerne, plánovane a cielene nedodržiavajú zmluvné záväzky voči svojim partnerom a tak sa jednak obohacujú na úkor druhého a na strane druhej takto likvidujú svojho politického súťažiteľa. Toto im dovoľuje Ústava SR, ktorá ochraňuje nedodržiavanie zmlúv: „za neschopnosť dodržania zmluvného záväzku nemožno obmedziť slobodu“. Je to diskriminácia mravných občanov, ktorí si ctia mravnosť a čestnosť pri obchodnom styku. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

- Aj v našom prípade podnikateľ, ktorý bol politicky spriahnutý so stranou „x“ a podnikal pod ochranou spol. s.r.o. zámerne a úmyselne nedodržal zmluvu o nájme a zmluvu o budúcej zmluve voči  podnikateľovi „y“, ktorý bol aj predseda politickej strany „z“ a spôsobil mu škodu vyčíslenú v riadnom súdnom konaní vo výške 4,7 milióna korún. Diskriminácia spočíva v tom, že v konečnom dôsledku mravný občan „y“  prišiel následkom tejto príčiny o rodinný dom a trvalým exekučným príkazom na mzdu mu bola doživotne ponechaná minimálna mzda na životné náklady jeho štvorčlennej rodiny vo výške 3400.- Sk, z čoho sa nedá vyžiť ani jeden týždeň v mesiaci. Je to hrubá diskriminácia s politickým pozadím zlegalizovaná zákonnou formou! Alternatíva riešenia: Rozšíriť Trestný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Na päť až desať rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto oklame iného sľubom alebo ho zavádza iným tvrdením tým, že nedoržaním zmluvného záväzku  privodí inému ekonomickú alebo duchovnú závislosť na dobu viac ako šesť mesiacov. (2) Na sedem  až dvanásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto oklame iného sľubom alebo ho zavádza iným tvrdením tým, že nedodržaním zmluvného záväzku  privodí inému ekonomickú alebo duchovnú, psychickú alebo intelektuálnu závislosť na dobu viac ako jeden rok.  Alternatívne rozšíriť Občiansky zákonník o zákon na ochranu základných ľudských práv a slobôd, napríklad: Kto nedodrží zmluvný záväzok voči inému, ten preberá v plnej výške zmluvného záväzku bremeno toho kto bol nedodržaním zmluvného záväzku poškodený.

 

5.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že neinformovaní občania, ktorí sa dostali do exekučného konania v Slovenskej republike sú diskriminovaní inými občanmi Slovenskej republiky, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť  v utajovaných spolkoch a združeniach pod záštitou politických strán a hnutí tým, že neinformovaným občanom sa z titulu exekúcie siaha na ich obydlie a strácajú strechu nad hlavou kým informovaným sa na obydlie nesiaha, nakoľko Ústava SR zaručuje vlastníctvo a vyvlastnenie Ústava SR zakazuje. Je to diskriminácia neinformovaných občanov, ktorí si ctia mravnosť a čestnosť pri výkone práva a rešpektujú vykonávacie zákony, ktoré nie sú v súlade s Ústavou SR. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

- Aj v našom prípade navrhovateľovi „y“ v exekučnom konaní súdny exekútor siahol na jeho obydlie z dôvodov existencie vykonávacích zákonov, kým v iných prípadoch sa rešpektuje Ústava SR, ktorá zaručuje vlastníctvo a zakazuje vyvlastnenie (porovnaj Ústavu SR čl.20 a dodatkové protokoly). Diskriminácia spočíva v tom, že v konečnom dôsledku neinformovaný občan „y“  prišiel následkom tejto príčiny o rodinný dom.  Alternatíva riešenia: Rozšíriť Občiansky zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Obydlie je nedotknuteľné, každý občan má právo na strechu nad hlavou a alikvotnú časť z pôdneho fondu na udržanie jeho zdravej výživy.

 

6.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že neinformovaní občania, ktorí sa dostali do podnikateľského prostredia ako nezávislí a slobodní občania sú diskriminovaní inými občanmi Slovenskej republiky, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť  v utajovaných spolkoch a združeniach pod záštitou politických strán a hnutí tým, že neinformovaným občanom sa z titulu zákonnej možnosti navyšovania imania siaha na ich majetok v prospech politickej lobby. Je to diskriminácia neinformovaných občanov, ktorí si ctia mravnosť a čestnosť pri výkone práva a rešpektujú vykonávacie zákony, ktoré nie sú v súlade s Ústavou SR, nakoľko umožňujú silou akýchkoľvek peňazí bez dôkazov ich morálneho nadobudnutia prevziať kontrolu nad ktorýmkoľvek podnikateľským subjektom a získať jeho bohatstvo. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť, mravnosť a dobré mravy pri mierovom spolunažívaní.

-  Aj v našom prípade navrhovateľke „yx“  agenti SIS navrhli uzatvoriť spoločnú spol. s.r.o. s ustanovením, ktoré umožňovalo v zmysle platných zákonov navýšenie imania bez preukázania pôvodu s cieľom prevziať absolútnu kontrolu nad vydávaním mesačníka Nový vek humanizmu, ktorý podporoval slobodu prejavu pre širokú verejnosť. Takýmto spôsobom sa mnohé zamestnanecké akciové spoločnosti (Baňa Dolina) dostali do rúk pochybných osôb len vďaka tejto možnosti. Diskriminácia spočíva v tom, že v konečnom dôsledku takto podvedení občania nemajú možnosť zúčastniť sa transparentne hospodárskej súťaže. Je to hrubá diskriminácia s politickým pozadím zlegalizovaná zákonnou formou! Alternatíva riešenia: Rozšíriť Obchodný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Navyšovanie imania v spoločnostiach sa môže len finančnými prostriedkami riadne preukázateľnými, ktoré boli preukázateľne zdanené a nadobudnuté v tej istej spoločnosti.

 

7.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že neinformovaní občania, ktorí sa dostali do podnikateľského prostredia ako nezávislí a slobodní občania sú diskriminovaní inými občanmi Slovenskej republiky, ktorí vykonávajú podnikateľskú činnosť  v utajovaných spolkoch a združeniach pod záštitou politických strán a hnutí tým, že neinformovaným občanom sa z titulu úverovej politiky obmedzovalo použitie úveru (na reklamu a počiatočné straty), čím boli dopredu odsúdení na zánik. Je to diskriminácia neinformovaných občanov, ktorí nemohli úverové zdroje použiť na reklamu, bez ktorej sa žiadna začínajúca firma nemôže presadiť na trhu a bez možnosti použiť úverové zdroje na počiatočné straty, pričom je známe, že zahraničná firma sa etabluje na trhu niekoľko rokov kým dosiahne zisk a úverové zdroje sa nemohli splácať z tržieb alebo výnosov, ale len zo zdaniteľného zisku, čím sa splátky umelo predražovali.

-   Aj v našom prípade ako navrhovateľovi „xy“  tak aj navrhovateľke „yx“  nebolo možné financie z úveru použiť  na vyššieuvedené položky a na tomto základe boli štyri roky perzekuovaní, nakoľko boli obvinení a obžalovaní z dôvodov, že úver nepoužili na vopred určený cieľ. Diskriminácia spočíva v tom, že jedna skupina občanov, ktorá bola v prepojení na politické lobby nemusela dodržiavať bankové podmienky a druhá skupina nezávislých a slobodných podnikateľov musela dodržiavať bankové zásady, ktoré ich prieviedli do bankrotu. Je to hrubá diskriminácia s politickým pozadím zlegalizovaná zákonnou formou! Alternatíva riešenia: Rozšíriť Občiansky zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Peňažný ústav je povinný akceptovať v podnikateľskom zámere výdaje finančných prostriedkov na reklamu a plánovanú  stratu pri uvádzaní nového produktu na trh podľa požiadaviek podnikateľa. Alternatívne upraviť daňový zákon, napríklad: splátky úveru daňovník spláca zo základu dane.

 

8.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, štátna správa teda výkonná moc prevádza  útoky proti občanom s iným názorom utajovane a skryte s cieľom tieto osoby diskreditovať a spôsobiť im také finančné straty, za ktoré ich napokon buď zatvoria do väzenia alebo fyzicky zavraždia. Konšpirácie nesú znaky surového fašizmu a sú prevádzané organizovanými skupinami.

- Aj v našom prípade, ak sa jednotlivé prípady vyhodnotia z pohľadu občianskoprávneho, obchodnoprávneho a trestnoprávneho vyplynie, že ide o konšpirácie vysoko profesionálne, ktoré hrajú s časom a sú naplánované do konca života svojej obeti tak rafinovane, ako fašizmus naplánoval a vykonal vykynoženie časti poľského národa, ktorému najskôr vyvolal ekonomické straty a s tým spojený hladomor a po ochorení obyvateľstva na tuberkulózu a choleru ako následok ekonomického útoku nastal dôvod  Hitlerovho rozkazu na fyzickú likvidáciu chorých ľudí. Takýto hrubý fašizmus sa prevádza aj na občanoch Slovenskej republiky, nakoľko tajné služby najskôr privedú svojej obeti ekonomické straty, príčinu zahladzujú a následok príčiny vyzdvihujú s cieľom svoju obeť najskôr ekonomicky potom duševne a neskôr aj fyzicky zlikvidovať. Vyšetrovateľ a prokurátor môžu mať svoj právny názor, ktorý môže brániť výkonu spravodlivosti napríklad tým, že prokurátor s konečnou platnosťou zastaví vyšetrovanie aj keď ide o zjavné porušenie zákona. Alternatíva riešenia: Rozšíriť Občiansky zákonník o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Občania majú právo, aby v závažných podozreniach súd zabezpečil nezávislú porotu zloženú najmenej z 12 porotcov odsúhlasených obidvomi spornými stranami, ktorá by rozhodla o spochybňovanom  právnom názore, či je alebo nie je v súlade s právom alebo zo zásadami ochraňovania základných ľudských práv a slobôd.

9.     Navrhovatelia spoločne  t v r d i a, že všetci občania Slovenskej republiky sú diskriminovaní zákonodarnou a výkonnou mocou tým, že zákonodarstvo Slovenskej republiky nepozná ani jeden vykonávací zákon na odškodnenie pri porušovaní základných  ľudských práv a slobôd.  Občania, ktorí sa nie vlastnou vinou dostali do finančnej tiesne stratou zamestnania, tunelovaním firiem povinných, nedodržaním obchodných a iných zmluv sú diskriminovaní, lebo sa stali obeťami  a musia platiť za chyby iných a nemali by niesť následky. Štát doteraz nevytvoril zákonné normy na okamžité vyrovnanie  rozdielu v prepade ich dôstojného života. Pri strate zamestnania takýto občania poberajú podporu, ktorá je podstatne nižšia ako ich bývalý plat, pri strate na vytunelovaní firmy povinného škodu znášajú poškodení v plnej výške, aj pri nedodržaní zmluvných podmienok stratu znášajú poškodení v plnej výške, ako aj pri iných ekonomických špekuláciách. Táto zákonná medzera sa zneužíva v politickom zápase, nakoľko pri podozrení z porušovania základných ľudských práv a slobôd, ktoré ochraňuje Ústava Slovenskej republiky a obvzlášť článkov o ochrane základných ľudských práv a slobôd,  nie je možné veci vyriešiť, lebo neexistuje žiadna zákonná forma, ktorá by ich dovolila riešiť.  Je to diskriminácia všetkých nezávislých občanov, ktorí majú podozrenie z dobre premyslených politicky motivovaných útokov. Táto diskriminácia sa zneužíva v politickom zápase a v náväznosti na iné zákony sa útočí na ľudskú dôstojnosť.

- Aj v našom prípade súd  zaviazal odporcu firmu LC, aby do 3 dní zaplatil poškodenému „xy“  4,7 milióna korún, čo neurobil,  lebo  ešte  pred  vynesením  rozsudku  firmu  LC profesionálne „vytuneloval“  tým, že majitelia zaregistrovali novú firmu LC plus, previedli  majetok z LC  na LC  plus, vymenili  nápis na budove a  exekútorovi oznámili, že firma LC nemá žiaden majetok.Týmto príčina nebola odstránená, lebo poškodený peniaze priznané súdom  nedostal a následok príčiny bol potrestaný, lebo poškodenému  „xy“  práve z dôvodov chýbajúcich peňazí  siahli  iní  exekútori  na  majetok,  včetne  jeho obydlia a zrážkami zo mzdy mu ponechali

3  400.- Sk mesačne, čím sa ocitol v stave čakateľa -bezdomovcu.

Alternatívne riešenie: Zo zákona sa zriaďuje humanitné zákonné poistenie  na  dorovnanie  finančných  prostriedkov pre pokračovanie dôstojného  života  aj  pri  neočakávaných prekážkach spôsobených porušovaním  základných  ľudských  práv  inými  osobami. Občiansky zákonník: Občan má právo na  pomoc z fondov zákonného humanitného poistenia pri  poškodení jeho dôstojného  života, najmä na:  (1) Vyrovnanie  rozdielu  pri  strate  zamestnania  do pôvodnej výšky príjmu. (2) Vyplatenie zálohy  za poškodenie základných ľudských práv pri podaní žaloby na súd, (3) Odškodnenie súdom preukázaných škôd   pri  „vytunelovaní“   povinného  alebo   pri  nesolventnosti porušovateľa obchodných zmlúv a iných ekonomických špekulácií.

 

 

V Bratislave: 19.4.2001

 

 

 

 

 

                                                                               Ján a Daniela Molnárovci

                                                                               prípravný výbor

 

Sekcia legislatívy

 

 

 

 

 
MIMOVLÁDNA ORGANIZÁCIA

ZÁCHYTNÁ SIEŤ PRE PRÍPADY

PORUŚENIA ĽUDSKÝCH PRÁV  

Solidarita

 
 

 

 

 

 

 

 


Devínnska cesta 16, 841 04 Bratislava, Tel., fax : 07/721947,  mobil.: 0904644593                                 

 

                                                                       V Bratislave: 19.4.2001

 

        Sekcia legislatívy

 

 

 

            Vážený pán

            Rudolf Schuster

            prezident Slovenskej republiky                  

            Štefánikova ul.

            Bratislava

 

 
Legislatívny návrh

 

Odporučenie pre  Národnú radu SR, aby v roku 2001 prijala zákony na ochranu občanov proti diskriminácii a zákony na 

zosúladenie právneho stavu  so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv.

 

I.

Zbierka zákonov proti diskriminácii a na ochranu práv v súlade so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv

 

                (1) V Trestnom poriadku zaviazať orgány činné v trestnom konaní: Pri hromadnom prepúšťaní občanov zo zamestnania je polícia povinná bez ohlasovacej povinnosti preskúmať okolnosti vo firme v jednom konaní z pohľadu občianskoprávneho, obchodnoprávneho a trestnoprávneho, či nedošlo k diskriminácii prepustených občanov na úkor obohacovania sa majiteľov alebo menežmentu. Alebo doplniť Občiansky zákonník: Občania majú právo na rast mzdy podľa európskeho priemeru. Doplniť Obchodný zákonník: Akýkoľvek zisk z podnikania musí byť rozdeľovaný podľa „sociálneho vzorca“ tak, aby boli vyčlenené primerané finančné prostriedky na rast miezd zamestnancov a zamedzovali diskrimináciu medzi zamestnancami a  zamestnávateľmi.

 

                (2) V Trestnom poriadku zaviazať orgány činné v trestnom konaní: Závažné prípady a obzvlášť na žiadosť poškodeného sa vždy musia posudzovať súčasne z hľadiska občianskoprávneho, obchodnoprávneho a trestnoprávneho, či nedošlo kombináciou porušenia práva v týchto oblastiach k skrytému a navonok utajovanému porušeniu základných ľudských práv a slobôd.

 

                (3) Upraviť Trestný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Na osem až dvanásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto nedodržaním zmluvy alebo iným skresleným hospodárskym výsledkom privodí inému občanovi také ekonomické straty, ktoré s plynutím času privedú poškodeného do stavu krajnej núdze a znemožnia mu využívať jeho základné ľudské práva a slobody. (2) Na desať až pätnásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto týmto spôsobí škodu veľkého rozsahu alebo privodí stav krajnej núdze na viac jako jeden rok. (3) Na dvanásť až sedemnásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto týmto spôsobí škodu značného rozsahu alebo privodí stav krajnej núdze na viac ako päť rokov.

 

                (4) Upraviť Obchodný zákonník o zákon na  ochranu základných ľudských práv fyzických osôb, napríklad: Majiteľ spoločnosti s ručením obmedzeným ručí celým svojím majetkom za záväzok voči fyzickej osobe.

 

                (5) Upraviť Trestný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Na päť až desať rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto oklame iného sľubom alebo ho zavádza iným tvrdením tým, že nedodržaním zmluvného záväzku  privodí inému ekonomickú alebo duchovnú závislosť na dobu viac jako šesť mesiacov. (2) Na sedem  až dvanásť rokov odňatia slobody sa potresce ten, kto oklame iného sľubom alebo ho zavádza iným tvrdením tým, že nedodržaním zmluvného záväzku  privodí inému ekonomickú alebo duchovnú, psychickú alebo intelektuálnu závislosť na dobu viac ako jeden rok. 

 

                (6) Alternatívne rozšíriť Občiansky zákonník o zákon na ochranu základných ľudských práv a slobôd, napríklad: Kto nedodrží zmluvný záväzok voči inému, ten preberá v plnej výške zmluvného záväzku bremeno toho, kto bol nedodržaním zmluvného záväzku poškodený.

 

                (7) Upraviť Občiansky zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Obydlie je nedotknuteľné, každý občan má právo na strechu nad hlavou a alikvotnú časť pôdy na udržanie jeho zdravej výživy.

 

                (8) Upraviť Obchodný zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Navyšovanie imania v spoločnostiach sa môže len finančnými prostriedkami riadne preukázateľnými, ktoré boli preukázateľne zdanené a nadobudnuté v tej istej spoločnosti.

 

                (9) Upraviť Občiansky zákon o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Peňažný ústav je povinný akceptovať v podnikateľskom zámere výdaje finančných prostriedkov na reklamu a plánovanú  stratu pri uvádzaní nového produktu na trh podľa požiadaviek podnikateľa.

 

                (10) Alternatívne upraviť daňový zákon, napríklad: splátky úveru daňovník spláca zo základu dane.

 

                (11) Upraviť Občiansky zákonník o zákon na  ochranu základných ľudských práv, napríklad: Občania majú právo, aby v závažných podozreniach súd zabezpečil nezávislú porotu zloženú najmenej z 12 porotcov odsúhlasených obidvomi spornými stranami, ktorá by rozhodla o spochybňovanom  právnom názore, či je alebo nie je v súlade s právom alebo so zásadami  ochraňovania základných ľudských práv a slobôd.

 

                (12) Upraviť Občiansky zákonník: Občan má právo na  pomoc z fondov zákonného humanitného poistenia pri  poškodení jeho dôstojného  života, najmä pri:  (1) Vyrovnaní  rozdielu  pri  strate  zamestnania  do pôvodnej výšky príjmu. (2) Vyplatení zálohy  za poškodenie základných ľudských práv pri podaní žaloby na súd, (3) Odškodnení súdom preukázaných škôd   pri  „vytunelovaní“   povinného  alebo   pri  nesolventnosti porušovateľa obchodných zmlúv a iných ekonomických špekulácií. (3) Humanitná poisťovňa je povinná zabezpečiť pre každého občana právo na okamžitú finančnú  pomoc pri poškodení  jeho dôstojného života porušením jeho základných ľudských práv a slobôd.

 

                (13) Doplniť do Ústavy SR článok o prioritách štátu: „ Slovensko je spoločenstvo ľudí dobrej vôle, v ktorom platí nadradenosť mravných princípov nad ostatnými princípmi“.

 

 

V Bratislave: 19.4.2001

 

 

 

 

 

                                                                               Ján a Daniela Molnárovci

                                                                               prípravný výbor